Просто качете вашите изображения в NimbusQA и получете подробен анализ за точността на вашата система. Инструментът оценява вашата система за цифрово възпроизвеждане, като използва различни еталонни таргети за възпроизвеждане, като гарантира съответствие със стандартите за Дигитализация на Културно Наследство. С NimbusQA никога няма да "забравите" за качеството на заснетото изображение.

 

Осигурете точност на изображението с всяко заснемане: Постигнете прецизни резултати при заснемането на вашето цифрово изображение. NimbusQA проверява точността на вашата система, за да гарантира, че отговаряте на строгите стандарти за Дигитализация на Културно Наследство.
Достъп отвсякъде: Без сложни настройки, без специален софтуер. NimbusQA е базиран на облак, което ви позволява да наблюдавате и оценявате вашата система от всяко място, единствено с интернет връзка.
Решение без задължения, посветено на приложения за Дигитализация на Наследство: Ние вярваме в премахването на бариерите. Ето защо NimbusQA е безплатен за използване, без абонаменти, такси или скрити разходи.

Като част от ангажимента на Phase One за Опазване на Наследството, NimbusQA е създаден, за да помогне на професионалисти като вас да постигнат отлични резултати в заснемането на цифрови изображения. Ние осъзнаваме важността за опазването на Културните Активи и NimbusQA предоставя рентабилно и достъпно решение за постигане на тези цели.

 

Етапи на Еталона

Качете своя Еталон

Анализирайте своя Еталон

ОЦЕНЕТЕ според FADGI

ОЦЕНЕТЕ според METAMORFOZE

ОЦЕНЕТЕ според ISO 19264

Разгледайте Подробности за Инспекцията

Относно

NimbusQA е облачно базирана услуга, която има за цел да помогне на фотографите да тестват (и квалифицират) качеството, на използваната система за цифрово репродуциране.

Тази услуга е предназначена преди всичко за фотографи, работещи в областта на Дигитализация на Културно Наследството, и тези, които искат да тестват и сравнят качеството на изображението спрямо индустриалните стандарти за цифрово съхранение.

На пръв поглед NimbusQA е проектиран да замени и модернизира работния процес, прекратен от Delt.ae, така че би трябвало веднага да се усети познат на потребителите на тази система, но самото уеб приложение е напълно ново, проектирано с помощта на модерни алгоритми и бекенд.

Основният случай на използване е много лесен, качете всеки валиден файл от предпочитания от вас софтуер за заснемане в платформата, и NimbusQA ще ви даде подробен анализ, като съответствие на цветните полета, и в крайна сметка ще ви каже дали файлът преминава тестове за качество спрямо избрания от вас стандарт.

За да направите анализ, ще трябва да заснемете еталонна цел. Платформата поддържа следните входящи цели:

Golden Thread Device level target

QA62

ColorChecker-Digital-SG

Golden-Thread-FADGI-ISO-19264

UTT-A3-and-A4-(tbc)-test-targets

 

и ще ги измери спрямо някой от следните индустриални стандарти:
• FADGI, 3-то издание, май 2023 г.,
https://www.digitizationguidelines.gov/guide-lines/FADGITechnicalGuidelinesforDigitizingCulturalHeritageMaterials_ThirdEdi-tion_05092023.pdf
• ISO 19264, приложение B, 1-во издание, юни 2021 г.
https://www.iso.org/standard/79172.html
• Metamorfoze v1.0, януари 2012 г.
https://www.metamorfoze.nl/sites/de-fault/files/Metamorfoze_Preservation_Imaging_Guidelines_1.0.pdf

Услугата се предоставя от Phase One в сътрудничество с Poznan Supercomputing and Networking Center в Полша
https://www.psnc.pl/

 

Научете Повече за: Обектни Еталонни Таргети, разработени от Image Sciense Assosiates

Основи
Моите Еталони

NimbusQA (по подразбиране) ще използва номинални (средни) стойности за всеки еталон. Тези номинални целеви стойности се основават на средна стойност от много примерни еталони.

Докато производителите правят всичко възможно, за да направят всички еталонни таргети (цели) еднакви, реалността е: един еталон никога не е точно същият като следващия, когато се работи с това ниво на прецизност. Винаги ще има малки разлики в начина, по който еталоните измерват от цел до цел.

Възможно е дори нечетната номинална стойност да бъде (+/-) извън толеранса на стандарта, спрямо действителната. Това очевидно е проблематично от гледна точка на измерване, ако точността е важна при спазването на най-високите стандарти.

Поради това за най-добри резултати се препоръчва винаги да се използват действително измерените данни на еталона за използваната цел.

NimbusQA предлага възможност за използване на измерени данни за всеки от поддържаните еталони по два начина:

  • 1 Ръчно: За еталони, които се доставят неизмерени (или не съдържат вградени измерени стойности), можете да запишете вашите собствени целеви стойности с помощта на спектрометър за всеки таргет и да ги съхраните в предварително зададени настройки. След това те могат да бъдат заредени по време на анализа, за да презапишат номиналните стойности.
    ЗАБЕЛЕЖКА: Това отнема много време и изисква търпение. Добра идея е периодично да записвате процеса, както и да изтегляте копие на схемата, за целите на архивирането.
    За да създадете предварителна настройка, изберете тип цел и натиснете създаване. Назовете предварително зададената настройка и наблюдателя, под който се правят измерванията.

След това можете да въведете вашите измерени стойности в съответните полета. Когато сте готови, щракнете върху бутона „Заключване на цели“ или „Запазване на стойности“ в долната част на страницата.
След което тази предварителна настройка може да бъде избрана от поле 5 в опциите за анализ (вижте по-долу), когато извършвате анализ.

 

 

  • 2 Предварително Измерени: някои цели са снабдени с измерени данни в схема за изтегляне (JSON или XLS файлове, които могат да бъдат качени в долната част на предварително зададения прозорец) или имат вградени измерени стойности с помощта на QR код.
    Качването на файл от производителя ще презапише номиналните стойности на предварително зададените настройки като партида – на практика полуавтоматизирана версия на ръководството.
  • Целите с вградени стойности (Golden Thread DLT, Golden Thread FADGI ISO 19264) могат да се четат автоматично от QR кода по време на качване на файла и не се изисква предварително настройване. Потребителският интерфейс ще се актуализира след качване със серийния номер и миниатюра на QR кода за целите на проверката.

 

Базирайки се на практиката, препоръчваме използването на Обектни Еталонни Таргети, разработени от Image Sciense Assosiates, които можете да намерите >>ТУК.